0 YAZLIK LİSTELENİYOR
Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamadı!
0 villa içinden 0-12 villa görüntüleniyor.

ÖLÜDENİZ VİLLA KİRALAMA

Fethiye'nin Ölüdeniz’i için “Tanrının dünyaya bağışladığı cennet” yakıştırması yapılır. En açık yeşilden başlayıp koyu maviye döner deniz ve altın kumsal bu tanımı fazlasıyla hak ediyor.
 

ÖLÜDENİZ VİLLA KİRALAMA SEÇENEKLERİ

Bir çok ülkeden yaz tatili için gelen turistlerin popüler tercihi Ölüdeniz'de konaklamaktır. Ölüdeniz'de farklı tatil ihtiyaçlarına yönelik tesisler bulunmaktadır. Bunlardan en fazla tercih edilenleri, ölüdeniz otelleri, ölüdeniz apart hotel, ölüdeniz her şey dahil otel ve muhafazakar ölüdeniz villalarıdır. Bu tatil bölgesine gelecek misafirlerin konforlu ve güvenli bir tatil keyfi yaşamaları için kendi ihtiyaçlarını bilmeleri gerekir ve tatil konaklama tesisi konusunda buna göre tercih yapmaları gerekmektedir.
 

GÜZEL  BİR TATİL TERCİHİ: ÖLÜDENİZ KİRALIK VİLLA

Açık denizden gelen dalgalara karşı korunaklı bir yapısı olduğu için, çarşaf gibi, dalgasız, dümdüz bir denize sahip olan ve bu yüzden de “Ölüdeniz” adıyla isimlendirilen yurdumuzun bu güzide cennet köşesi, ülkemizin uluslar arası en çok bilinen tatil yörelerinden biridir. Fethiye’ye 15 kilometre uzaklıkta olan Ölüdeniz’e, çam ağaçları ile kaplı, inişli-çıkışlı yolların ardından varılır.
 
Villa kiralama olanağı bulabileceğiniz Ölüdeniz yokuşundan itibaren, ilk olarak Belceğiz plajı karşılar sizi. Belceğiz Plajı’ndan sağ tarafa yürüdüğünüz zaman, dünyanın en güzel lagünlerinden birisi olan, Ölüdeniz lagünü büyüleyici özelliği ile karşınıza çıkar. Lagün’ün açık denizle bağlantısını sağlayan Kum Burnu Boğazının genişliği 50 metre, derinliği ise 8 – 9 metre civarındadır. Dibi beyaz kumlarla örtülü olan Ölüdeniz’de, deniz suyu turkuaz mavisi rengindedir ve burada yosuna rastlamak mümkün değildir.
 
Her mevsimde ulaşım imkanı bulunan Ölüdeniz’e, turizm sezonunda  teknelerle de gitmek mümkündür. Fethiye şehir merkezinde, yeni cami arkasındaki duraklardan her 10 dakikada bir kalkan dolmuşlar, karşılıklı olarak seferlerini gece yarısına kadar sürdürürler.
 
Sahile uzanıp, gök yüzünün maviliklerinden  süzülüp gelen yamaç paraşütlerini izleme zevkini de yaşayabileceğiniz Ölüdeniz, dünyanın en önemli yamaç paraşütü merkezi konumunda olan , Babadağ’ın eteklerine kurulmuştur. Çok sayıda bitki çeşidine de sahip olan Babadağ, 1950 metre yüksekliğe sahiptir. Sıcak hava akımlarının yardımı ile havalanan yamaç paraşütleri, havada yaklaşık 45 dakika kaldıktan sonra, Ölüdeniz’in sıcak kumlarına iniş yaparlar.
 

Ölüdeniz nerede?

Ölüdeniz, Muğla ili, Fethiye ilçesinin bir mahallesidir. Akdeniz Bölgesinin Güneybatısında Fethiye'den 14 km uzaklıkta, Babadağ Dağı'nın eteklerinde küçük bir tatil beldesidir. Türkiye'nin "Turkuaz Sahili" olarak bilinir. Yazın güneşlenmek ve denize girip serinlemek için yerli ve yabancı tatilcilerin uğrak yeridir.
 

Ölüdeniz’e nasıl gidilir?

Otobüsle Fethiye merkezine geldikten sonra minibüsler  veya belediye otobüsleri ile ulaşılabilir. Dalaman'ın en yakın havaalanı sadece 35 dakika sürüş mesafesindedir. Dalaman ve Antalya havalimanlarından Ölüdeniz'e otobüs ve taksi hizmetleri sıklıkla vardır. Kendi aracını kullanmak isteyenler Fethiye merkezinden geçerek 15 dakika içerisinde Ölüdeniz’e ulaşabilir. Yazın yoğun dönemlerinde yüksek ziyaretten dolayı araç park yeri bulmak zorlaşmaktadır.
 

Ölüdeniz’e ne zaman gidilir?

Yaz ya da kış güneşli her gün Ölüdeniz’e gidilebilir. Turkuaz mavisi tonlarındaki deniz suyunun seyrine doyum olmaz. Fakat tatilciler özellikle Nisan ayından başlayıp Ekim ayının sonuna kadar olan zaman diliminde ziyaret etmektedir. En ideal zaman ise hava sıcaklıklarının arttığı Haziran, Temmuz, Ağustos aylarıdır.
 

Ölüdeniz’de nerede kalınır?

Ölüdeniz’in sahile yakın kısmı oteller bölgesidir. Fethiye’den Ölüdeniz’e doğru giderken yol üzerinde bulunan Ovacık ve Hisarönü mevkileri Ölüdeniz kiralık villada tatil ve Ölüdeniz villa kiralama için ideal bölgelerdir. Bu bölgelerde küçüklü büyüklü oteller olduğu kadar, her zevke uygun Ölüdeniz tatil villaları ve yazlık kiralık apart dairelerde vardır.
 

Ölüdeniz’de gezilecek yerler

Kumburnu Plajı

Fethiye Ölüdeniz'de bulunan ve aynı zamanda "Mavi Lagün" olarak da bilinen bu plaj, dünyanın en güzel, fotografik plajlarından biridir ve aynı zamanda Fethiye'nin en popüler turistik mekanıdır. Kumburnu Milli Parkı'nın girişinde cüzi bir ücret ödenerek girilebilen koy Mavi Bayrak sertifikasına sahiptir. Koyun içindeki su sığ olduğundan çocuklu aileler için mükemmeldir.
 

Kıdrak Koyu

Ölüdeniz'in sadece 2 km güneydoğusundaki Kıdrak Plajına, kendi aracınızla veya tekneyle kolayca ulaşılmaktadır. Denizin temiz, turkuaz rengindeki suyu, sakin kum plajı ile çam ağaçlarının gölgesinde cennet plajı olarak tasvir edilir. Kalabalıklardan ve yüksek sesli müzikten kaçıp, ailecek yapılacak deniz ve piknik keyfinin en iyi adreslerinden biridir. Kıdrak Koyu, güzel plajı ile, Fethiye’nin en gözde kamp yerlerinden biridir. Özellikle yöre halkının piknik yaparak, denize girmenin keyfini yaşadığı Kıdrak Koyu, incecik kumu, geniş kumsal alanı ve doğal gölgelik olan çam ağaçları ile sizleri konuk etmeye hazırdır. 
 

Kabak koyu

Ölüdeniz'in doğusunda bulunan Kabak Koyu ve Faralya, el değmemiş doğal güzellikler arasındadır. Korunan alanlar içerisinde bulunan her iki yer de doğayla iç içedir. Sahilde inşaatın kesinlikle yasaklandığı Kabak Koyunda ahşaptan yapılmış çeşitli konaklama seçenekleri bulunabilir.
 

Kelebekler vadisi

Fethiye’nin tüm dünya tarafından bilinen plajlarından Ölüdeniz yakınlarındaki Kelebekler Vadisi, ülkemizin sahip olduğu turkuaz kıyıları'nın gizli bir mücevheridir. Dik kayaların arasında derin bir alanda bulunan Kelebekler Vadisine Ölüdeniz’den kalkan teknelerle veya herkese tavsiye edilmese de Geleneksel Likya Yolunun bir rotası olan yoldan aşağı doğru zorlu bir yoldan inilerek ulaşılabilir. Kelebekler Vadisi, ulaşımı zor olduğundan, henüz 20 yıllık bir bilinirliği olduğundan ve kitlesel turizmden uzak tutulduğu için bozulmadan bugünkü saf doğallığını korumuştur.
Vadi, Babadağ Dağı'nın tabanında bulunur ve Dünya Mirası Vakfı tarafından korunur. Adını, dünyada sadece burada görülen kendine özgü kelebek türlerinden alır. Vadide 60'dan fazla kelebek türü vardır, bazıları gün içinde görünürken diğerleri sadece gece dışarı çıkmaktadırlar.
 

Belceğiz pilajı

Ovacık ve Hisarönü bölgelerini geçtikten sonra, dağların arasından sizi sürpriz bir şekilde Belceğiz Plajı karşılar. Masmavi denizin kuru ve beyaz köpüklü dalgaları ile kumsalı tatlı tatlı yaladığı bu güzel manzaraya hayran olmamak mümkün değildir. Yemyeşil çam ormanları ile kaplı bu cennet köşede, yılın sekiz ayı denize rahatlıkla girilmektedir. 
Ölüdeniz’den kalkıp adalara ve değişik koylara uğrayan teknelerin demir aldığı ve bu turlar için hareket ettiği yer olması da Belceğiz Plajı’na ayrı bir önem ve güzellik katmaktadır.
 

Babadağ

1969m yüksekliğinde olan Babadağ Dağ, dünyadaki en önemli yamaç paraşütü merkezlerinden biridir ve Fethiye geziniz sırasında denemenizi tavsiye ederiz. Babadağ popüler Ölüdeniz Pilajının yanında yer alırken, çıkım noktası 1700m rakımlı Fethiye'nin merkezine 20km uzaklıktadır. Dağa tırmanmak için aracınızı kullanmanız  mümkündür ve yolculuk yaklaşık 45 dakika sürer. Hava şartlarından dolayı atlamanın en iyi ve en güvenli zamanı, Nisan ayının başından Ekim sonuna kadar olan süredir. Babadağ'da üç adet paraşütle atlama noktası vardır ve ana rüzgar 1700m'de güneyden gelir ve pist en fazla 20 paraşüt kapasitelidir. Yeterli rüzgar yoksa 1800m veya 1900m'ye kadar tırmanmak mümkündür, ancak 1800m pisti çok dik olduğu için 1900m pisti genellikle tercih edilmektedir. Görünüm kalkıştan sadece birkaç dakika sonra, Ölüdeniz ve Belcekız'ın görkemli manzarası, ardından Kayaköy, Ovacık ve Fethiye Körfezi sizi bekliyor. 40 veya 60 dakika uçtuktan sonra, Ölüdeniz'deki Belcekız Plajı'nda karaya ayak basıyorsunuz.
WhatsApp Destek!Whatsapp
Hemen Ara
Müşteri Temsilcileri